24h Pogotowie WOD-KAN: 601 395 677
Stacja uzdatniania wody: 693 722 774
Pogotowie energetyczne: 601 353 240

Doceń deszczówkę – apel w sprawie oszczędzania wody z sieci wodociągowej. W celu ograniczenia zużycia wody uzdatnionej z wodociągu, zwracamy się z prośbą o stosowanie do nawadniania trawników i ogrodów warzywnych retencjonowanej wody opadowej.
Strefa Klienta
Akcja informacyjna – kanalizacja to nie śmietnik

Spółka Rawskie Wodociągi i Kanalizacja uruchomiła akcję informacyjną dotyczącą zasad korzystania z kanalizacji, a w zasadzie jak z niej nie korzystać. Akcja jest wynikiem coraz częstszych zgłoszeń o zatorach na przyłączach i sieci kanalizacyjnej. Dla mieszkańców przygotowaliśmy broszury, które w obrazowy sposób przedstawiają czego nie można wrzucać do kanalizacji.
Kanalizacja spełnia ściśle określoną funkcję – odprowadza z naszych domów nieczystości sanitarne z kąpieli, mycia, prania i WC. Często jednak natrafiamy w niej na odpady, dla których właściwym miejscem jest kosz na śmieci. Obecność w sieci kanalizacyjnej resztek jedzenia, tłuszczy, leków czy materiałów budowlanych prowadzi do poważnych problemów, w tym zapchania sieci i nieprzyjemnego zapachu. Skutkiem są czasochłonne i kosztowne naprawy, a mogą prowadzić również do skażenia wód czy pojawienia się szczurów w sieci kanalizacyjnej.
Do akcji włączyły się Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Rawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Rawie Maz.
Za stan kanalizacji odpowiadają wszyscy mieszkańcy, a dbając o to, żeby do ścieków nie trafiały niewłaściwe substancje i materiały, wszyscy jej użytkownicy przyczyniają się do zmniejszania kosztów odprowadzania i oczyszczania ścieków.
Broszura informacyjna

Powrót
Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl
Skip to content