24h Pogotowie WOD-KAN: 601 395 677
Stacja uzdatniania wody: 693 722 774
Pogotowie energetyczne: 601 353 240

Przypominamy o konieczności zabezpieczenia wodomierzy przed mrozem. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, przypominamy o odpowiednim zabezpieczeniu wodomierzy przed zamarznięciem. Obowiązek ten leży po stronie właściciela lub zarządcy nieruchomości.
Strefa Klienta
Stop suszy łap deszczówkę

WFOŚiGW w Łodzi uruchomił program „Moja woda” na lata 2020-2024.

Pozwala on mieszkańcom otrzymać do 5 tys. zł, czyli 80 proc. kosztów budowy urządzeń zatrzymujących wodę deszczową, m.in. na zakup, montaż, budowę, uruchomienie instalacji takich jak: przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika naziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego; instalacji rozsączającej, zbiornik retencyjny naziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny; elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody; pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych lub roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem.

Fundusz ma do rozdania 100 mln zł podzielone na lata 2020-2024.

Coraz częściej doświadczamy ekstremalnych zjawisk pogodowych, jak susze i powodzie. Zagęszczenie zabudowy, uszczelnianie powierzchni, czy zmniejszanie terenów biologicznie czynnych w miastach sprawia, że raz cierpimy na niedobór, a raz nadmiar wody wokół nas. Jak to się dzieje?

Nadmierne uszczelnianie powierzchni prowadzi do tego, że deszczówka spływa bezpośrednio do kanalizacji i nie odbudowuje stanu wód podziemnych. Z drugiej strony, w czasie gwałtownych opadów zwiększony spływ powierzchniowy może przeciążać kanalizację, a niekontrolowany spływ wód do rzek i kanałów tworzyć podtopienia. Aby temu przeciwdziałać powinniśmy wody opadowe gromadzić, łapiąc każdą kroplę deszczu, czyli deszczówkę,
w specjalne pojemniki, beczki i zbiorniki podziemne, aby korzystać z niej na własne potrzeby. Pamiętajmy też o tym, aby zachować na swojej działce jak najwięcej terenów biologicznie czynnych.

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, przy czym podpisywanie umów będzie podejmowane do 30 czerwca 2024 r.

 

Poniżej link do zapoznania się z programem:

http://www.wfosigw.lodz.pl/nabor-wnioskow-dla-zadan-realizowanych-w-ramach-programu-priorytetowego-moja-woda-na-lata-2020–2024,46,821.html

 

 

 

Powrót
Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl
Skip to content